Co radí nutriční koučka

VŠE V JEDNOM.

Přirozené stravování je o návratu k základům. Jíst skutečné, plnohodnotné a lokální potraviny. A investice právě do takovýchto potravin, které nabízí i Rybí zahrada, je zároveň investicí do našeho celkového zdraví. Ptáte se proč? Protože zdraví začíná na talíři.

ROSTLINNÉ BENEFITY.

“Obrovskou přidanou hodnotu vidím ve spojení ryb se zeleninou a bylinkami, kterou balíčky obsahují. Lokálně pěstovaná zelenina, která necestovala přes půl světa a nemusela být chemicky ošetřena, si zachová to nejlepší možné množství živin a měla by tvořit základ každého zdravého jídelníčku. Kombinace microgreens, listové zeleniny, rajčat a dalších rostlinek, které dokáže farma díky aquaponii a skleníku pěstovat celoročně a navíc zcela lokálně, jsou balíčky nejen unikátním kombem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které mají schopnost přirozeně posilovat imunitu. “

NEZAPOMEŇME NA BÍLKOVINY.

“Ryby z kvalitního zdroje jsou nejen skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin, ale také bílkovin, kterých máme obecně ve stravě nedostatek. Přitom právě bílkoviny jsou jednou z nejdůležitějších makroživin, to znamená, že potřebujeme přijímat poměrně vysoké množství, na to, abychom byli zdraví.Bílkoviny slouží jako základní stavební jednotka všech buněk a tkání v našem těle, jsou součástí enzymů a hormonů a ve stravě mají právě bílkoviny největší sytící efekt. Najdeme je například v mase, mléčných výrobcích, luštěninách a právě také v rybách, z nichž jsou velmi dobře využitelné.”

KVANTITA NENÍ KVALITA.

“Každý z nás nejspíš už někdy zaslechl, že je důležité jíst ryby alespoň 2x týdně. To je pravda, ale bohužel není ryba jako ryba a její výběr má zásadní vliv nejen na chuť, ale také na obsah živin. Při konzumaci ryb ze supermarketu nemáme kontrolu ani nad čerstvostí, ale také nedokážeme dohledat její přesný zdroj, nebo třeba zjistit, čím se ryba krmila. Kvalita krmiva se výrazně podílí právě na obsahu živin v rybím mase. Pokud chceme z rybího masa získat opravdu maximum, musíme jít po původu a to Rybí zahrada splňuje na 100%.”

PROČ JE DŮLEŽITÉ PŘIJÍMAT IDEÁLNÍ POMĚR OMEGA 3 A 6?

“Jednoduše řečeno, OMEGA 3 působí v našem těle PROTIZÁNĚTLIVĚ, kdežto OMEGA 6 PROZÁNĚTLIVĚ. Ideální poměr omega 3 a 6 by měl být pod 1:5. V dobách, kdy kvalita převyšovala kvantitu byl tento poměr 1:2. U moderního člověka se však bavíme o alarmujícím poměru 1:20, a tady se musíme zamyslet a začít měnit,” dodává Bára.

Proč dnes omega 6 válcují omega 3? Především vlivem zvýšené konzumace průmyslově zpracovaných potravin, máme daleko vyšší příjem omega 6 mastných kyselin, které mohou vyvolávat zdravotní problémy. My se tak musíme vrátit k přirozenému balancu omega 3 a 6.

Dalším faktem je, že dnešní potraviny, které byly dříve na omega 3 bohaté, neobsahují dostatečné množství těchto esenciálních mastných kyselin. Proto je důležité začít znovu vyhledávat KVALITNÍ suroviny, které nám poskytnou jejich zásobu. Jednou z nejlepších možných živočišných zdrojů jsou právě aquaponické ryby, které obsahují vysoké množství omega 3.

"Máte občas pocit, že jste až nadmíru unavení? Trápí vás celková podrážděnost a bojujete s nachlazením častěji, než byste si přáli? V tom případě zkuste ve své stravě navýšit celkový podíl omega 3 mastných kyselin. Právě jejich nedostatek způsobuje únavu, skleslost a snížení imunity. Už dvě porce kvalitních ryb pomůžou zajistit optimální příjem omega 3 a navíc zvýší také příjem bílkovin,” doporučuje nutriční poradkyně Bára Lancová.

INVESTOVÁNÍ DO KVALITNÍCH SUROVIN = POZITIVNÍ OVLIVNĚNÍ DLOUHODOBÉHO ZDRAVÍ.

“Přirozené potraviny, tedy potraviny co nejméně průmyslově zpracované, jsou tím nejlepším, co můžeme našemu tělu dopřát. Abychom byli zdraví, nepotřebujeme jíst speciální předražené výrobky s nápisem PROTEIN, nebo stavět jídelníček na exotických potravinách. Čím "obyčejnější" a přirozenější potravina, která pochází z naší domoviny, tím lepší.”

PRO ZDRAVÍ, PRO DOBRÝ POCIT A NAŠI ZEMI.

“Každý balíček je složený tak, aby maximálně podpořil vaše zdraví, doplnil potřebné omega 3 mastné kyseliny, kvalitní bílkoviny a také dodal tělu obrovský přísun vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou potřeba pro optimální fungování celého organismu. Na kvalitě opravdu záleží a chceme-li ze své stravy získat maximum, vždy preferujme potraviny pěstované přirozeným způsobem a bez zbytečné chemie. A když u toho navíc můžeme podpořit i lokální produkt, který zohledňuje udržitelné principy, je to nejvíc.” říká s úsměvem Bára Lancová."

Předplatné balíčků z Rybí zahrady

Doplňte si OMEGA 3, bílkoviny a vitamíny v pravidelných intervalech

 • Čerstvé ryby a zelenina po celý rok.
 • Pravidelný přísun esenciálních OMEGA 3 a bílkovin.
 • Doplnění vitamínů, minerálů a antioxidantů.
 • U vás do 24 od výlovu a sklizně.
 • Vybalancované balíčky ve spolupráci s výživovým poradcem.
 • Perfektní dárek pro všechny, kteří chtějí žít zdravě.
 • Doprava ZDARMA.
 • Pravidelnost je na vás. :)
Ryba

Co balíčky obsahují?

Výběr z našich ryb (celé i filety), salát/mangold, sklizeň ze skleníku, microgreens, bylinky, mátový sirup/pesto/dresing.

Každý balíček je poskládaný s ohledem na sezónnost a naplněný tak, aby si z něj 4členná rodina dopřála 1 - 2 obědy (záleží na tom, jak velké jedlíky v rodině máte).

RYBY

+

ZELENINA

+

BYLINKY

+

BOKOVKY Z FARMY

Pravidelnost vašeho úlovku

Pravidelnost vašeho úlovku je čistě na vás. Vyberte si mezi třemi typy předplatného: ŽELVA - KAPR - DELFÍN. Všechny balíčky vám budou chodit po dobu 3 měsíců, vy si zvolíte kolikrát do měsíce k vám předplatné přijde.

ŽELVA

1x měsíčně

1000,-

/1 měsíc

KAPR

1x za 14 dní

2000,-

/1 měsíc

DELFÍN

1x týdně

4000,-

/1 měsíc

Proč si ulovit předplatné z Rybí zahrady?

 • O 30% VÍCE OMEGA 3 NEŽ U BĚŽNĚ DOSTUPNÝCH RYB
 • PRAVIDELNÁ DÁVKA BÍLKOVIN
 • DOPLNĚNÍ VITAMÍNŮ & MINERÁLŮ
 • MAXIMÁLNÍ CHUŤOVÝ POŽITEK
 • VHODNÉ PRO DIETÁŘE I SPORTOVCE

Záleží Vám na kvalitě a původu surovin, které jíte? Hledáte produkt, s jehož hodnotami se ztotožníte? Chcete žít zdravě a nestarat se o to, kde a kdy nakoupit prověřené a čerstvé suroviny? Chcete podpořit lokální produkt, minimalizovat uhlíkovou stopu a vědět, co jíte? Pak je předplatné balíčku z Rybí zahrady přesně pro vás.

Proč konzumovat kvalitní stravu z Rybí zahrady?

Kvůli nekvalitním surovinám konvenčního zemědělství, průmyslovému rybolovu a chovu chybí našemu tělu nejen přísun esenciálních omega 3, bílkovin, vitamínů a minerálů, ale navíc konzumujeme vše, co bylo při pěstování a chovu použito/zkonzumováno. Chemické postřiky, mikroplasty, antibiotika - to vše jde z rostlin a ryb přímo do našeho těla a škodí mu.

Co radí nutriční koučka Barča Lancová

Co říká o benefitech aquaponických produktů nutriční poradkyně Barbora Lancová? Přečtěte si více o důležitosti dopřávání si kvalitních a čerstvých surovin. Protože zdraví začíná s vaším rozhodnutím. :)

Zobrazit více...

DARUJTE PŘEDPLATNÉ

Chcete udělat radost svým blízkým něčím, co má smysl? Máte ve svém okolí lidi, kteří žijí v souladu s udržitelnými principy, myslí na Zemi a ocení kvalitní suroviny té nejvyšší kvality? Pak je předplatné z Rybí zahrady přesně pro ně.

Stačí jen vybrat vhodný balíček, zadat adresu vašeho blízkého a do schránky držitele voucheru přijde dárkový poukaz radosti. :)

Jak se k vám úlovek dostane?

1

VYBERTE SI TO SVÉ

Máme na výběr za 3 balíčku. Liší se pouze v intervalech, v jakých vám bude úlovek chodit. Nalaďte se a vyberte si to pravé pro vás. V každém balíčku můžete čekat kombinaci ryb, zeleniny, bylinek a našich home-made bokovek.

2

JAK JE TO S PLACENÍM

Všechny předplatné lze rozdělit do měsíčních plateb. Stačí při průchodu košíkem zvolit možnost “na splátky” a částka se vám bude postupně strhávat z účtu každý měsíc. Nebojte, žádné navýšení částky u nás nehrozí. :)

3

KDY VÁM ÚLOVEK PŘIJDE?

Kdy balíček dostanete, záleží na tom, kde bydlíte. :) Balíčky rozvážíme podle krajů - dny doručení uvidíte při objednání. Zvolíte si předvolený den pro váš kraj. Tento den pak budete pravidelně dostávat vaše předplatné - dle zvoleného intervalu (1x měsíčně, 2x měsíčně, 4x měsíčně)

4

TĚŠTE SE

Váš úlovek čerstvých ryb a zeleniny už se připravuje a co nevidět si ho můžete užít z pohodlí vašeho domova. Přesně tak, jak to máte nejraději.

5

MĚJTE PŘEHLED

Registrujte se a mějte přehled o vašich předplacených úlovcích. Ve svém účtu budete mít vše hezky pohromadě a žádná ryba vám už neuplave.

6

Darujte

Přemýšlíte o vhodném dárku, který má smysl a zároveň potěší i zasytí? Našli jste ho :). Předplatné vám doručíme i formou dárkového voucheru. Voucher koupíte nyní, ale obdarovaný si ho aktivuje sám. Vybere své předplatné na e-shopu, zadá KÓD z voucheru, vybere, kdy chce, aby mu balíček chodil a je to.